Wynajem apartamentu ze zwierzętami – przewodnik, cz. 3

Chcesz wynająć apartament ze zwierzakiem? Zapoznaj się z poprzednimi częściami artykułu i dowiedz się na co zwrócić uwagę!

Wynajem apartamentów ze zwierzętami – przewodnik

Apartamenty na wynajem we Wrocławiu Batogospot

Zabezpieczenie mieszkania

Zwierzęta są na ogół ciekawe i pobudliwe, a nowość nowej przestrzeni po przeprowadzce sprawi, że będą nerwowe i skłonne do eksploracji przestrzeni. Tak więc, aby uniknąć potencjalnych szkód wyrządzonych zwierzęciu — i uszkodzenia mieszkania — należy zabezpieczyć przestrzeń przed przybyciem zwierzęcia do środka. Oczywiście, ochrona przed zwierzętami różni się w zależności od sytuacji. Ale ogólnie rzecz biorąc, dywany i meble są najbardziej podatne na uszkodzenia – bez względu na to, jakie zwierzę posiadasz.

Meble

Dywany są głównym źródłem problemów związanych ze zwierzętami: koty często lubią drapać dywany, więc przycinanie paznokci i zapewnianie innych opcji drapania – takich jak drapaki i zabawki – może pomóc zrównoważyć to zachowanie

Toksyczne rośliny

Jeśli planujesz udekorować swoje przyjazne zwierzętom mieszkanie roślinami, sprawdź, które z nich są toksyczne dla twoich zwierząt i unikaj ich, ponieważ mogą powodować poważne reakcje zarówno u kotów, jak i psów. Znajdź pełną listę roślin i ich poziom toksyczności dla zwierząt domowych. Następnie, jeśli masz na myśli konkretną roślinę, przeprowadź badania, aby ustalić, czy jest ona bezpieczna w Twojej sytuacji.

Jak pozyskać klientów? Neocraft!

Trening zwierzaka

Po przeprowadzce i zabezpieczeniu zwierząt, konieczne jest przyzwyczajenie zwierząt do mieszkania i odpowiednie ich przeszkolenie, aby zapobiec mniej pożądanym zachowaniom. Specjaliści zachęcają również właścicieli zwierząt domowych, aby pozwalali zwierzęciu stopniowo eksplorować nową przestrzeń, aby ich nie przytłoczyć.

Szkolenie psów

Jeśli masz psa, ważne jest, aby odpowiednio wyszkolić go do życia w mieszkaniu. Jednym z ważnych aspektów jest ograniczenie szczekania, zwłaszcza jeśli mieszkasz w pobliżu obszaru o dużym natężeniu ruchu pieszego. Dużo aktywności może podniecić Twojego psa lub sprawić, że zacznie chronić swoje terytorium — szczególnie, jeśli są w pobliżu psy. Tak więc naucz je, aby nie szczekały, gdy słyszą kroki na korytarzu, a następnie nagradzaj dobre zachowanie.

Kolejna kwestia związana jest z oddawaniem moczu. Psy – a zwłaszcza szczenięta – muszą być wyszkolone, aby nie sikały w mieszkaniu. Na szczęście można to osiągnąć, tworząc rutynę wychodzenia. Następnie, jeśli nie jest to możliwe – lub dopóki nie osiągniesz odpowiedniego harmonogramu – zainwestuj w podkładkę dla szczeniąt i naucz swojego psa, aby korzystał z tej przestrzeni, gdy jest w domu i nie może już jej trzymać. Pamiętaj, że jest to rozwiązanie tymczasowe, ale może chronić podłogi i dywany.

Jeśli Twój pies czuje się bezpiecznie w klatce, użyj metody z klatkami, gdy Cię nie ma. Gdy stworzysz z klatką pozytywne środowisko i nauczysz psa kojarzenia go z pozytywnymi doświadczeniami, będzie bardziej skłonny zachować spokój i cierpliwie czekać na twój powrót, gdy będziesz musiał wyjść na kilka godzin. Jeśli jednak zamierzasz wyjechać na dłużej, dobrze jest poprosić znajomego, aby odwiedził psa, szczególnie w przypadku szczeniąt.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.