Wynajem apartamentu ze zwierzętami – przewodnik, cz. 2

Jeszcze nie przeczytałeś części pierwszej przewodnika o wynajmie apartamentu ze zwierzętami? Najwyższa pora! 🙂

Wynajem apartamentów ze zwierzętami – przewodnik

Zasady dotyczące zwierząt domowych: dyskusja i negocjacje

Batogospot to apartamenty na wynajem we Wrocławiu, gdzie zwierzęta są akceptowane.

Zdobądź wszystko na piśmie

Zanim wszystko zostanie ustawione, Ty i Twój wynajmujący musicie podpisać umowę najmu. Podczas tej dyskusji sprawdź dokładnie, czy Twoje zwierzę jest dozwolone i czy umowa wyraźnie określa, że ​​jest to mieszkanie przyjazne zwierzętom. Wszystkie wymagane koszty zwierzaka należy również ustalić na piśmie, a także warunki utraty kaucji.

Bądź otwarty

Odpowiadaj na wszelkie pytania, które właściciel może mieć, aby zademonstrować swoją przejrzystość i uspokoić jego umysł. Pamiętaj, że niektórzy ludzie mogą niechętnie wpuszczać zwierzęta do swoich posesji. W związku z tym – i pomimo tego, że popyt skłonił ich do zaoferowania tej opcji – nadal mogą być zdenerwowani możliwymi szkodami, które mogą wystąpić. Ale pamiętaj, to są negocjacje. Nie bój się więc przynieść  referencji od poprzedniego właściciela. Takie gwarancje pomogą.

Nie wiesz jak pozyskać klientów do swoich apartamentów na wynajem? Skontaktuj się z Noecraft!

Przeprowadzka ze zwierzętami

Stres i podekscytowanie związane z przeprowadzką mogą odczuwać nie tylko ludzie, ale także nasze pupile. W szczególności przygotowanie, pakowanie i ogólne zamieszanie w ich otoczeniu jest sygnałem, że wszystko się zmieni — i to może pobudzić silne uczucia u Twojego zwierzaka.

Poruszanie się może być bardzo stresujące dla naszych zwierząt, a ćwiczenia przed przeprowadzką mogą pomóc ograniczyć powodowany stres. Zapoznaj zwierzaka z transporterem na kilka tygodni przed przeprowadzką. Karmienie w transporterze i pozytywne wzmocnienie korzystania z transportera może zmniejszyć ten stres.

Następnie, gdy nadejdzie dzień przeprowadzki, najlepiej być przygotowanym i mieć wszystko, czego możesz potrzebować, w zasięgu ręki, aby uspokoić zmartwionego zwierzaka. 

Zapewnij podstawowe zaopatrzenie dla zwierząt domowych — żywność; miski na żywność i wodę; kuwety; i leki — są łatwo dostępne i nie są pakowane do ostatniej chwili. Przydatne może być również zrobienie torby podróżnej na dłuższe podróże z tymi niezbędnymi i ulubionymi zabawkami. Podczas pakowania i wyprowadzania się z obecnego domu rozważ wyprowadzenie zwierzaka z otoczenia, aby uniknąć stresu, ale także upewnij się, że unikasz momentów, w których może uciec, co może się zdarzyć, jeśli drzwi pozostaną otwarte. Jest to szczególnie ważne w przypadku kotów.

Zachowaj normalną rutynę w dniach poprzedzających przeprowadzkę. Nakarm je i zabierz na zewnątrz w normalnym czasie; rozmawiaj z nimi tak, jak zwykle; i bawić się nimi. Zaplanuj także jeden wolny pokój, który planujesz spakować jako ostatni i trzymać je tam podczas przeprowadzki i pakowania.

Następnie, gdy już przyprowadzisz swojego zwierzaka do nowego mieszkania, pozostań z nim. Pozwól im eksplorować we własnym tempie i zachować twoje normalne zachowanie, tak aby wiedziały, że to nadal ty będziesz z nimi i niewiele się zmieniło poza miejscem. Podobnie karm je normalnie, baw się z nimi normalnie i daj im szansę na znalezienie nowych ulubionych miejsc do spędzania czasu.

 

 

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.