Pomysły na jesienny city break w europejskich miastach

Wrocław, Polska

Wrocław to nie tylko Rynek we Wrocławiu, zabytki, piękne budowle i muzea – to również nietypowe miejsca, o których często nie wiedzą sami mieszkańcy. Wrocławscy artyści w podwórkach kamienic malują obrazy, napisy i inne grafiki. Niektóre bardziej przyciągające uwagę, niektóre nie. Wystarczy zarezerwować kilka godzin, uzbroić w aparat fotograficzny i wybrać na spacer. Warty odwiedzenia jest także Mostek Pokutnic. Z mostka Pokutnic widać fragment Rynku, wieżę Ratusza i kościoła św. Elżbiety, a w oddali Ostrów Tumski, kominy ciepłowni i most Rędziński. Z obiektem wiążą się ciekawe legendy, a widok z niego jest wyjątkowy.

Apartamenty do wynajęcia we Wrocławiu Batogospot.

Paryż, Francja

No bo Paryż to zawsze dobry pomysł. W miesiącach letnich Miasto Świateł cieszy się długimi, słonecznymi dniami i ciepłymi wieczorami. W jesiennej porze Paryż także zachwyca w wolniejszej, bardziej zrelaksowanej atmosferze kawy w cichych, osobliwych kawiarniach i spacerując po rynkach wypełnionych wyrobami rzemieślniczymi i antykami. Paryż od dawna jest uwielbiany przez artystów i pisarzy, z ogromną liczbą atrakcji, na które można się udać – a obok wielkich hitów, takich jak Luwr czy Musée d’Orsay, w okolicy jest kilka nowych kulturalnych miejsc.

Rzym, Włochy

W Rzymie , mieście pełnym starożytnych zabytków i słynnych dzieł sztuki, poczujesz się, jakbyś wędrował po żywym muzeum. Współcześni Rzymianie mają tendencję do biegania na faliste wzgórza. Zostaniesz nagrodzony archeologicznymi cudami i światowej sławy zabytkami na każdym rogu. Bez kolejek i tłumów, które na pewno znajdziesz w sezonach letnich.

Barcelona, ​​Hiszpania

Wielu odwiedzających przyjeżdża do Barcelony, aby cieszyć się wszystkimi przyjemnościami miejskiego wypoczynku.

Kiedy nie podziwiasz arcydzieł architektury Gaudiego rozsianych po całym mieście lub nie robisz zakupów na deptakach Starego Miasta, wstąp na jeden z festiwali wypełnionych sangrią, aby uczcić swoją postpandemiczną wolność.

Lizbona, Portugalia

Nawet jesienią można skorzystać z uroków plaży. Zalane falami Atlantyku, wiele plaż otaczających stolicę Portugalii jest cudownie dzikich i dziewiczych. Od słynnych wybrzeży Estoril i Cascais po senną linię brzegową Caparica.

Sztokholm, Szwecja

Zbudowane na 14 malowniczych wyspach, piękno tego miasta na wodzie odbija się w jego otoczeniu Morza Bałtyckiego.

Miasto można łatwo zobaczyć pieszo lub rowerem. Od urokliwego Starego Miasta z wąskimi brukowanymi uliczkami i Pałacem Królewskim. Po kwitnącą twórczą scenę niezliczonych galerii sztuki, muzeów i światowego dziedzictwa witryny. Nie wspominając o konkurencyjnym pokazie kulinarnym, w dużej mierze napędzanym przez nowy ruch skandynawski, skupiający się na produktach sezonowych i lokalnych. Zaopatrz się w pełnoziarniste pieczywo, świeżo upieczone ciasta i klasyczne owoce morza, gdy tu jesteś.

Amsterdam, Holandia

Łodzie były częścią Amsterdamu od samego początku – napędzając jego rozwój z wioski rybackiej do centrum światowego handlu w XVI wieku. Dziś jej wąskie kanały, poprzecinane mostami i otoczone wąskimi domami kupieckimi, są natychmiast rozpoznawalnym symbolem miasta.

 

Neocraft – generowanie leadów i pozyskiwanie klientów

One Comment

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.