Letnie polowanie – wynajem apartamentu

Kiedy szukasz latem apartamentu na wynajem, z pewnością są rzeczy, o których powinieneś pamiętać, aby upewnić się, że podejmiesz dobrą decyzję. Oto nasza lista siedmiu rzeczy, o których należy pamiętać, patrząc na wynajem apartamentu latem:

  • Zwróć uwagę na dojazdy. 

Bliskość transportu publicznego jest zawsze ważna, ale piękna letnia pogoda może sprawić, że złe dojazdy do pracy wydają się przyjemne. To powiedziawszy, ten 15-minutowy spacer do metra będzie o wiele mniej przyjemny w środku zimy. Konkluzja: postaraj się zapamiętać, jak to będzie mieszkać gdzieś, gdy pogoda nie jest słoneczna i ciepła.

  • Czy ciepło działa? 

Zapytaj super (lub lepiej ostatniego najemcę), jak dobrze działa ogrzewanie w apartamencie i czy ma jakieś problemy z konserwacją. Nie będzie łatwo go przetestować (zwłaszcza jeśli budynek ma centralne ogrzewanie), więc musisz być bardzo ostrożny, aby zapytać. Dotyczy to również wszelkich narzędzi lub udogodnień, które są bardziej istotne w chłodne dni niż w ciepłe. I nie zapomnij zapytać, czy w mieszkaniu jest przeciąg!

  •  Ile słońca dostaje twoje mieszkanie? 

Pamiętaj, aby sprawdzić wykończenia okien (i potwierdzić, że będą!), aby zobaczyć, jak jasne będzie Twoje mieszkanie. Jeśli potrzebujesz ciemności do snu, możesz zainwestować w rolety zaciemniające. Ponadto, jeśli będziesz mieć dużo słońca, latem w mieszkaniu będzie cieplej (i prawdopodobnie zimniej zimą), a jeśli nie masz bardzo solidnych, dobrze izolowanych okien, możesz mieć odpowiednio wyższe rachunki za media.

  • Wynajem apartamentu. Czy możesz poczekać miesiąc lub dwa?

Czynsze są teraz najwyższe. Jeśli istnieje sposób na pozostanie w obecnej przestrzeni przez kilka miesięcy, możesz go rozważyć. Chociaż w dalszej części roku dostępność będzie mniejsza, czynsze będą znacznie niższe – i najniższe w listopadzie. Poza sezonem może być również więcej zniżek na wynajem, ale nie jest to gwarantowane.

Jeszcze bardziej niż zwykle, musisz mieć uporządkowaną dokumentację i dostępne środki na depozyt/opłaty. Nie pozwól, aby pragnienie posiadania tej przestrzeni skłoniło Cię do zawarcia umowy, na którą nie możesz sobie pozwolić. (Ale nie zapominaj, że nawet latem w niektórych punktach można negocjować !)

Niektóre udogodnienia nie są warte tego, ile za nie zapłacisz. Udogodnienia takie jak przestrzeń na zewnątrz (zwłaszcza na dachu) lub basen mogą być świetne latem, ale możesz nie być w stanie z nich korzystać przez większą część roku.

5 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.