Jakie korzyści daje Ci wybór glampingu?

Jakie korzyści daje Ci wybór glampingu?

Czy to ten rok, w którym przestajesz spać na ziemi i dajesz glampingowi szansę?

Glamping szybko staje się jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pomyśl o tym jak o luksusowym kempingu – możesz spędzić dzień na wędrówkach, spływie kajakiem lub oglądaniu przyrody i wracać do wygodnego łóżka, wraz z innymi udogodnieniami, każdego wieczoru.
Dzięki nowej formie zakwaterowania nie musisz inwestować w drogi sprzęt kempingowy, spać na ziemi ani zastanawiać się, czy namiot zapewni ci ciepło i suchość. To jest magia glampingu.

Jeśli nadal nie masz pewności, czy glamping jest odpowiedni dla Ciebie, ten przewodnik może Cię przekonać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o luksusowym kempingu, w tym wskazówek dotyczących glampingu i ważnych niezbędnych artykułów.

 

Co to jest Glamping?

Glamping jest z pewnością nowoczesnym modnym hasłem, wymyślonym w 2005 roku i dodanym do Oxford English Dictionary w 2016 roku, ale czym jest glamping?
Termin „glamping” odnosi się do „uroczego kempingu” i jest ogólnie używany do opisania miejsc kempingowych, które oferują ulepszenie w stosunku do tradycyjnego kempingu namiotowego.

Wiele miejsc glampingowych jest związanych z kurortem, więc możesz spodziewać się różnych poziomów usług, od „konsjerża przy ognisku”, aby zapalić węgle każdej nocy, po lokalne zajęcia i wycieczki zawarte w pakiecie wakacji glampingowych.
Jeśli podczas wakacji chcesz doświadczyć wrażeń na świeżym powietrzu lub przygody, istnieje duża szansa, że ​​w pobliżu znajdziesz okazję na glamping.

Jeśli chcesz przeglądać różne miejsca glampingowe, te strony są doskonałym miejscem do rozpoczęcia.

Glamping Hub – Glamping Hub to kompleksowy serwis z ofertami nieruchomości na sześciu kontynentach w ponad 80 krajach. Glamperzy mogą wyszukiwać na podstawie lokalizacji lub rodzaju zakwaterowania, w tym kamperów, jurty, tipis i namiotów.

Glamping.com -Glamping.com to ogromna strona z ofertami dla jedynych w swoim rodzaju właściwości glampingowych na całym świecie. Na glamping.com możesz zawęzić wyszukiwanie w oparciu o kraj, typ nieruchomości i doświadczenie, niezależnie od tego, czy szukasz domku pustynnego, czy domku nad morzem.

Hipcamp – Hipcamp to wyjątkowa platforma przeznaczona do dopasowywania właścicieli ziemskich do obozowiczów w całych Stanach Zjednoczonych. Nie wszystkie oferty to nieruchomości typu glamping – niektóre to kempingi na niezabudowanym terenie, ale możesz wyszukiwać według lokalizacji i typu nieruchomości, której szukasz.

Tentrr – strony z sygnaturami stawiają kemping w zasięgu każdego. Każda strona jest gotową do biwakowania przygodą, całkowicie skonfigurowaną i czekającą na twój przyjazd. Mniej zgrubnie. Więcej radości. Na tym właśnie polega Tentrr.

Under Canvas – Under Canvas oferuje glamping inspirowany safari w siedmiu lokalizacjach, wszystkie w pobliżu parków narodowych, takich jak Yellowstone, Grand Canyon, Mount Rushmore i Park Narodowy Great Smoky Mountain.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze apartamentu glampingowego

Wszystkie opłaty glampingowe nie są sobie równe i ważne jest, aby uważnie przeczytać każdą ofertę, abyś wiedział, co dostajesz za swoje pieniądze.

Dowiedz się dokładnie, co jest uwzględnione, a co nie. Wiele apartamentów będzie obejmować piec na drewno (na ciepło), pościel, naczynia kuchenne i środki czyszczące, podczas gdy inne właściwości to bardziej agroturystyka (i dlatego mogą nie być naprawdę glampingiem).

Powinieneś także sprawdzić, czy nie są naliczane dodatkowe koszty, takie jak opłaty za utrzymanie domu, zwierzęta lub opłaty za aktywność.

Rodzaje zakwaterowania Glamping

Namioty safari – niektóre z najbardziej luksusowych opcji glampingowych zostały zaprojektowane według namiotów w stylu safari. Wiele z nich ma drewnianą platformę ze ścianami z płótna w półtrwałej strukturze. Luksusowe namioty safari w The Resort at Paws Up mają pełną łazienkę i wiele sypialni, a także pełny plan posiłków dla smakoszy. Inne namioty safari są bardziej podstawowe z łazienkami i sprzętem kuchennym.

Namioty Bell – Najbardziej charakterystyczną konstrukcją glampingową jest namiot z płótna dzwonowego. Jest wystarczająco duży, by pomieścić łóżko, kilka krzeseł, a czasem piec na drewno, ale będziesz gotować i myć na zewnątrz lub w głównej łaźni.

Jurty – jurty powstały w Mongolii. Są to okrągłe konstrukcje o drewnianej ramie z kopulastym dachem i tkaninowymi ścianami. Luksusowe jurty mogą mieć elektryczność, kuchnie, łazienki i sypialne lofty, a bardziej rustykalne jurty zapewniają łóżko i inne niezbędne rzeczy do życia w obozie. Wiele parków państwowych i parków narodowych korzysta z jurty, aby rozszerzyć swoje możliwości zakwaterowania dla wczasowiczów.

Tipi – Tipi są bliżej tradycyjnych namiotów niż innych konstrukcji glampingowych. Są zwykle małe, co ułatwia ich ogrzewanie i chłodzenie. Często zawierają łóżko lub materac i kilka innych mebli. Wiele kempingów na południowym zachodzie USA oferuje tipi jako nowatorską opcję glampingową.

Domki na drzewie – Niebo jest granicą, jeśli chodzi o glampingowe domki na drzewie. Niektóre są tak skomplikowane, że prawie nie czujesz się jak na kempingu. Mogą mieć kilka pokoi, kanalizację, elektryczność i pełne kuchnie. Lub możesz poczuć się, jakbyś wrócił do dzieciństwa, kiedy na noc podciągnąłeś śpiwór do domku na drzewie w sąsiedztwie.

Źródło: https://campingtipsforeveryone.com/glamping-tips-for-beginners/

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.