Jak wybrać idealną jurtę? Na co zwrócić uwagę

Jak wybrać idealną jurtę?

Atrakcyjność jurty rośnie zarówno w kraju, jak i za granicą. Coraz więcej osób pragnie żyć w naturalnym otoczeniu. Oczywiście istnieje wiele unikalnych szczegółów, które należy sprawdzić przed zakupem jurty. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów do rozważenia przed zakupem nowej jurty, a także infografikę do pobrania na temat zakupu jurty.

Dlaczego warto kupić jurtę?

Najpierw należy ustalić cel, w jakim jurta będzie używana, ponieważ określa ona tak wiele szczegółów projektu i jakie udogodnienia wybierzesz. Niezależnie od tego, czy będzie to podstawowy dom, domek letniskowy, biuro, studio fitness, czy źródło dodatkowego dochodu z wynajmu lub opcji typu Airbnb,określenie kryteriów do czego będziemy używać jurty wpłynie na koszty i wiele więcej szczegółów.


Lokalizacja

Następną rzeczą do weryfikacji jest miejsce, w którym zbudujesz swoją jurę. Myśląc o swojej idealnej lokalizacji, musisz wziąć pod uwagę źródła energii, których będziesz używać, a także źródła wody. Będziesz musiał zbadać opcje ogrzewania, elektryczności i kanalizacji, jeśli te udogodnienia są ważne dla Twojego stylu życia. Każdy stan ma inne wymagania dotyczące zagospodarowania przestrzennego i zasady, których należy przestrzegać, więc przed zakupem zestawu do jurty należy wszystko dokładnie przemyśleć.

Rozmiar

Opcje 3D Yurt Builder Dostępne są w różnych rozmiarach. Jurty pokojowe oferują rozmiary jurty od 12 cali (115 stóp kwadratowych) do 30 cali (706 stóp kwadratowych). W zależności od tego, jak zdecydujesz się użyć jurty, musisz zaplanować, jakie meble lub przedmioty chcesz dopasować do swojego planu podłogi.

Rozmiary jurty są mierzone według średnicy.  Dostępne są również niestandardowe funkcje, które obejmują różne opcje ścian, drzwi, okien i dachu.


Finansowanie

Glamping Jurta zbudowana wokół drzewa Finansowanie jurty zwykle odbywa się za pośrednictwem osobistej linii kredytowej przez lokalną kasę kredytową lub bank. Wielu będzie również korzystać z karty kredytowej. Należy pamiętać, że ponieważ jurty są często postrzegane jako przenośne, niektórzy kredytodawcy mogą nie uznać go za tradycyjny dom. W takim przypadku możesz zaciągnąć pożyczkę na ziemię dla jurty.

Jako inwestycja niedrogie jurty stanowią świetne opcje. Jurty są bardzo proste do skonfigurowania jako wynajem na wakacje. Tworzą również wspaniałe przestrzenie biurowe i witryny biznesowe. Zasadniczo mają one bardzo szybki zwrot z inwestycji, zwłaszcza jako wynajem nieruchomości na wakacje. Wiele osób kupuje jurty, żeby wykorzystać je jako wynajem AirBnb i z powodzeniem stworzyć dodatkowy dochód dla siebie i swoich rodzin.

Oto kilka kwestii, które warto rozważyć przed zakupem odpowiedniej Jurty.

Czy Twoja jurta została dostarczona na czas i spełniła Twoje oczekiwania?
Czy posiadanie jurty wiązało się z ukrytymi kosztami?
Jak ciężko było to zbudować?
Co chciałbyś wiedzieć wcześniej?
Jakie są zalety i wady, o których wspomniałbyś teraz, kiedy doświadczyłeś życia w jurcie?
Jak wyglądała obsługa klienta podczas całego procesu zakupu i po nim?

Ponieważ projekty firm dla jurty są różne, części nie są wymienne między różnymi markami, więc będziesz musiał znaleźć firmę, której możesz się trzymać długoterminowo. Ponieważ jurty są tak wyjątkowym produktem, będziesz chciał współpracować z firmą, która ma bardzo dobry dział obsługi klienta – taki, który jest gotowy i chętnie odpowie na wiele pytań.

Nigdy nie bój się zadzwonić do firmy z pytaniami. Może to być bardzo otwarte ćwiczenie zarówno dla celów badawczych, jak i o dowiedzieć się o wiedzy firmy. To, czego chcesz i czego potrzebujesz w jurcie, można omówić z przedstawicielami każdej firmy zajmującej się jurta, aby uzyskać pełniejsze zrozumienie dostępnych opcji.

Źródło: https://www.yurts.com/how-to-buy-a-yurt-infographic/

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.