Jak przygotować się do Glampingu lub Campingu?

Jak przygotować się do Glampingu lub Campingu?

Jeśli nigdy wcześniej nie biwakowałeś, prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego warto to rozważyć. Czy biwakowanie jest fajne?

Czego potrzebuję do obozu? Pozwól, że podzielę się najpierw swoimi doświadczeniami,

zanim dam Ci najlepsze wskazówki na temat biwakowa

nia dla początkujących.

Kemping jest przede wszystkim tańszy niż jakikolwiek inny sposób świętowania wakacji. Jeśli nie potrzebujesz zasilanej witryny, płacisz jeszcze mniej. Poza tym zrobienie własnego obiadu może naprawdę połowę budżetu, który normalnie spędziłbyś w tym samym czasie! Większość sprzętu kempingowego można teraz kupić również w dobrych cenach, a jeśli pójdziesz do odpowiedniego sklepu outdoorowego, otrzymasz solidne porady i produkty wysokiej jakości, które przetrwają lata.

Na kempingu możesz poczuć się jak w środku natury. Na przykład w Australii pojechaliśmy samochodem na plażę. A następnego dnia zaparkowaliśmy w cichym miejscu w lesie. Doskonały! Nie zawsze jest to coś, co mogą zaoferować hotele lub inne rodzaje zakwaterowania.

Jeśli tak naprawdę nie wiesz, czy biwakowanie jest dla Ciebie czymś, oto kilka moich najlepszych wskazówek, które pomogą Ci nieco ułatwić Ci decyzję:

1. Najpierw zastanów się nad własnymi potrzebami – z jakiego powodu chcesz wybrać się na kemping? Czy chcesz odbyć podróż i zatrzymać się w dowolnym miejscu? Czy zabierasz całą rodzinę i potrzebujesz specjalnych udogodnień, takich jak rozrywka i baseny? Czy wybierasz się na wędrówkę, aby przekroczyć swoje granice? Czy chcesz rozbić namiot i zostać gdzieś na kilka dni, czy ustawić go codziennie w nowym miejscu? Naprawdę nie ma jednego „właściwego sposobu na biwakowanie”, więc spójrz na własne preferencje i zbuduj wakacje na kempingu, które pasują do Twojego stylu podróży.

2. Rozbij mądrze namiot – zazwyczaj otrzymasz wyznaczone miejsce na kempingu, ale rozsądnie jest zastanowić się przez chwilę, w jaki sposób patrzysz na namiot na tym boisku. Zastanów się, skąd pochodzi wiatr (chcesz, aby z tyłu namiotu rozejrzyj się po innych namiotach), która część boiska jest najbardziej pozioma i miękka, spójrz w górę, aby zobaczyć, czy nie ma nic, co prawdopodobnie mogłoby spaść na swoim namiocie (z drzew itp.), jeśli chcesz rozpalić ogień (jeśli jest to dozwolone), musisz przesunąć namiot co najmniej 10 metrów od niego itp.

3. Ćwicz rozbijanie namiotu – ćwiczyć rozbijanie namiotu przed wyjazdem na kemping to żaden wstyd, w rzeczywistości jest to naprawdę łatwe. Na kempingu nie tylko będziesz wyglądać jak profesjonalista, ale możesz od razu sprawdzić, czy czegoś brakuje. Nie chcesz przyjechać i zdać sobie sprawę, że nie masz przy sobie kołków ani tyczek!

  1. Zabierz ze sobą odpowiedni sprzęt kempingowy – wychowując się z rodziny kempingowej, dorastałem, wiedząc, jak ważne jest zabranie ze sobą odpowiedniego sprzętu, ale także kreatywność i tworzenie własnych sprytnych rozwiązań kempingowych, gdy jest jakiś problem.

Pomyśl o 3 kluczowych elementach udanej podróży na kemping podczas zakupów:

  • spanie,
  • gotowanie
  • przechowywanie.5. Odwiedź profesjonalny sklep outdoorowy – zwłaszcza, jeśli biwakujesz po raz pierwszy i nie jesteś pewien, co zabrać ze sobą lub zrobić, zasięgnięcie porady od eksperta może zaoszczędzić pieniądze i frustrację. Ilekroć kupuję drogie rzeczy, takie jak namioty, śpiwory, plecaki i buty, idę do sklepu na świeżym powietrzu, aby poprosić o radę i upewnić się, że nie skończę z tanimi produktami, które przełamią w połowie mojej podróży.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.