Jak dbać o przyrodę podczas glampingu?

Jak dbać o przyrodę podczas glampingu?

Dzisiejszy temat ochrony przyrody jest bardzo głośny. Dużo się mówi o tym co można robić, a czego lepiej nie robić, żeby cieszyć się jej pięknem. Jedno jest pewne dbanie o przyrodę nie jest trudne i nie wymaga od nas dużo energii, jak mogłoby się wydawać. Oto kilka wskazówek na co zwrócić szczególną uwagę podczas glampingu.

Poruszaj się wyznaczonymi ścieżkami

Będąc już na ośrodku chodzimy tylko wytyczonymi ścieżkami i nie niszczymy zieleni, która cieszy nasze oczy swoim pięknem, ale przede wszystkim jest domem dla innych stworzeń np. ptaków czy owadów. Pozwólmy naturze na życie własnym rytmem i jej nie niszczmy. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się jej widokiem.

Nie karm spotkanych zwierząt

Otoczone dziewiczą przyrodą apartamenty glampingowe wtapiają się w część ekosystemu jakim jest las czy łąka. Takie ekosystemy mają swoich mieszkańców. Dokarmiając zwierzęta zaburzamy ich naturalny rytm życia i łańcuch pokarmowy. Takie działania sprawiają, że zwierzęta wrócą w poszukiwaniu zwierząt w przyszłości. Dzikie zwierzęta mogą stanowić zagrożenie dla człowieka.

Nie rozpalaj ognia, a jeśli już to robisz to tylko w wyznaczonych miejscach

Idealna pora na glamping to lato, trudno wyobrazić sobie długie upalne wieczory, bez płonącego ogniska i niezapomnianej atmosfery. Tak samo trudno obejść się bez grillowania w letnie popołudnie. Takie atrakcje stwarzają wiele zagrożeń. Powinniśmy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Lato to sezon susz. Dlatego tak ważne jest, żeby nie rozpalać ognia poza wyznaczonymi do tego miejscami.

Wyrzucaj śmieci tylko do specjalnych pojemników na odpady

Czasem jest ich tak dużo, że trudno je wszystkie znaleźć. Śmieci rozkładają się setki lat, a podczas tego procesu do atmosfery zostaje uwolnione wiele toksycznych substancji. Zwierzęta nie znając zastosowania śmieci wytworzonych przez ludzi często próbują je zjeść, np. foliowe siatki, co często prowadzi do ich śmierci. Można temu łatwo zapobiec wyrzucając śmieci tylko w wyznaczonych miejscach

 

 

 

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.