Czym jest glamping?

O co więc chodzi w tym luksusowym kempingu i dlaczego jest lepszy niż kemping?

Glamping łączy w sobie wszystkie wygody hotelu lub pensjonatu z prostotą kempingu i wspaniałymi plenerami. Zachowuje całą magię spania pod gwiazdami, przytulania się z naturą i słuchania dudnienia kropel deszczu na płótnie. 

** Apartamenty na wynajem Wrocław ***

Glamping, który już trafił do słownika oksfordzkiego, jest określany jako: Forma biwakowania, która obejmuje zakwaterowanie i udogodnienia bardziej luksusowe niż te związane z tradycyjnym biwakowaniem. Glamping prawdopodobnie zadowoli każdego mieszkańca miasta, który szuka odrobiny schronienia na łonie natury — nie rezygnując przy tym z luksusów życia.

Zagorzali obozowicze mogą krytykować „glamperów” za to, że są zbyt szykowni, aby rozbić, lub kategoryzować rozrywkę jako kemping z wyższą ceną. Tak więc ostrożni obozowicze mogą pozbyć się wspomnień o braku snu na cienkich matach z rolki i próbie zaparzenia filiżanki podczas burzy bez spalenia przeciekającego, dwuosobowego namiotu.

Od kuchni i wygodnych łóżek, po wanny z hydromasażem i ogrzewanie, oto kilka powodów, dla których glamping przebija tradycyjny kemping:

Wstępnie rozstawione, odporne na warunki atmosferyczne zakwaterowanie

Podczas gdy wszyscy wyobrażamy sobie biwakowanie w słońcu od ściany do ściany i spędzanie ciepłych wieczorów pod gwiazdami, pogoda często ma inne pomysły. Kiedy wybierasz się na glamping, możesz po prostu zabłysnąć, wejść do swojego fantazyjnego płóciennego mieszkania i zacząć wakacje. Od tradycyjnych jurt, namiotów tipi, po domki na drzewie, ekologiczne strąki i namioty safari, wybór zakwaterowania glampingowego staje się coraz bardziej zróżnicowany i luksusowy. Niektóre z nich mają designerskie wnętrza i wanny z hydromasażem. Cokolwiek wybierzesz, możesz mieć pewność, że będzie ciepło, sucho i odpornie na warunki atmosferyczne – i już na Ciebie czeka.

*** generowanie leadów ***

Prawdziwe łóżko

Co oznacza porządny sen. Zapomnij o podrzucaniu i obracaniu się na nierównej ziemi i budzeniu się bladym świtem w wilgotnym, spoconym śpiworze. Zapakuj jurtę z baldachimem i masz glampingowy jackpot. Tipi z futonem może być równie magiczne, gdy możesz przytulić się pod kołdrą z kaczego puchu i podziwiać gwiazdy przez świetlik.

Ciepło i światło

Niezależnie od tego, czy są to bajkowe lampki słoneczne i palnik na drewno, czy grzejniki panelowe i sieć elektryczna, nie będziesz musiał polegać na świecach, aby uzyskać światło i ciepło. Więc chociaż czujesz, że żyjesz w zgodzie z naturą, nie będziesz musiał porzucać książek, gier planszowych lub gotować po zachodzie słońca ani rąbać własnych pni, zanim zaczniesz smażyć się przy kominku. Częściej będziesz mógł również naładować swój telefon, a wiele kempingów ma nawet Wi-Fi, jeśli chcesz pozostać subskrybentem szerszego świata.

Wyposażenie kuchni

Zapomnij o fasolce po bretońsku, ryżu gotowanym w torebce i gotowaniu na świeżym powietrzu, gdy wieje huragan. Glamping niesie ze sobą bardziej cywilizowany wynalazek w pełni wyposażonej kuchni obozowej. Czy to podstawowa przybudówka z miską do zmywania, kuchenką i kilkoma przyborami kuchennymi, czy też wbudowaną kuchnią, gotowanie podczas glampingu staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem. 

 Nie tylko łóżka są zaścielone, a lampki migoczą w dniu przyjazdu, często jest też mała paczka jedzenia i picia – czy to  kruche maślane ciasteczka, wino i lokalny ser, czy też świeżo upieczone bułeczki, domowy dżem i gęsta śmietana. Wiele glampingów ma również stragany  lub mały sklep z gospodarstwem rolnym, w którym można kupić świeże lokalne produkty.

Stylowe łazienki

Śmierdzące toalety kompostowe i pełne pająków bloki prysznicowe zniechęcają niektórych ludzi do biwakowania na całe życie. I chociaż długie toalety i rustykalne udogodnienia są częścią piękna życia w parze z naturą, glamping nabrał tempa i wprowadził na kempingu prysznice z hydromasażem, łazienki i wanny z hydromasażem. Chociaż nie można oczekiwać, że w każdym dzikim i zapierającym dech w piersiach miejsce do glampingu będzie spłukiwana toaleta, nie będziesz chciał uciekać od eleganckich udogodnień łazienkowych – niezależnie od tego, czy jest to ekologiczny prysznic zasilany energią słoneczną, czy też opalana drewnem wanna na nóżkach z widokiem.

Do snu pod gwiazdami skłaniają przede wszystkim zanurzenie w dzikich miejscach i powrót do natury. I to luksus i łatwość glampingu odróżniają ten świat od klasycznego kempingu. Oznacza to po prostu, że pod koniec letnich wakacji glampingowych poczujesz się całkowicie zrelaksowany, a gdy będziesz wracać do domu, puryści z kempingu nadal będą próbowali wcisnąć wilgotne namioty z powrotem do toreb i spakować kije, kołki i akcesoria kempingowe. I już za to warto zapłacić wyższą cenę.

Przeczytaj także: Letnie polowanie na apartament 

3 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.