Camping VS Glamping jak się przygotować?

Camping VS Glamping jak się przygotować?

Na pewno każdy z was był chociaż raz w życiu na campingu, pamiętacie na pewno tony sprzętu z którego pewnie nie skorzystaliście, wiezione w wyładowanym samochodzie, lub niesione na własnych plecach. Ciężki namiot z grubego płótna, czy filcowy śpiwór, który wcale nie okazał się taki ciepły jaki był ciężki.

Chociaż taki  sposób uprawiania turystyki to prawdziwa udręka, piękna natura i świeże powietrze potrafią wiele zrekompensować. Dlatego amatorów campingu nie brakuje, chociaż to forma turystyki mocno sezonowa.

A gdyby tak nie musieć męczyć się z ciężkim sprzętem i móc pozwolić sobie na odrobinę Luksusu?

Nic prostszego, z takim rozwiązaniem wychodzi dla amatorów dziewiczej przyrody glamping, czyli połączenie Campingu, luksusu i elegancji. Nie musisz dźwigać ze sobą ton sprzętu. Spać w starej gnijącej przyczepie campingowej którą używasz raz w roku i trzymasz bardziej z sentymentu inż prawdziwej potrzeby. Koniec wożeniem niebezpiecznych butli z gazem które certyfikaty bezpieczeństwa należą do odległej przeszłości.

W ośrodkach glampingowych wynajmiesz luksusowy apartatament na drzewie, w jurcie, albo w altanie z pięknym widokiem. Dostaniesz czystą pościel i nie będziesz musiał się martwić czy stary śpiwór jest wystarczająco ciepły. Spędzisz komfortowo czas w otoczeniu pięknej przyrody. A obiad zjesz w restauracji z pięknym widokiem.

Kilka przydatnych gadżetów

Pamiętaj, że jesteś jednak w sercu dziewiczej przyrody i sporo czasu spędzisz na dworze. Dlatego warto pamiętać o kilku gadżetach które zapewnia Ci jeszcze większy komfort.

  • Ciepłe ubranie – nawet w najlepiej wyposażonych ośrodkach glampingowych większość czasu spędzasz na świeżym powietrzu. Ciepłe ubranie to podstawa. Pamiętaj, żeby ubrać się odpowiednio do pogody.

  • Kurtka przeciwdeszczowa- deszcz to największy przeciwnik outdooru, w każdym ośrodku glampingowym będziesz musiał się przemieszczać pomiędzy apartamentem, atrakcjami, restauracją na świeżym powietrzu, pogoda jest zmienna zawsze mogą zdarzyć się opady. Solidna kurtka przeciwdeszczowa jest niezwykle ważna

 

  • Sprawdzone i wygodne buty – spacery na świeżym powietrzu to świetna sprawa, jednak bez wygodnych butów nie zajdziesz zbyt daleko. Nie zapomnij ich ze sobą zabrać.

 

  • Latarka – nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać, apartament, główne ścieżki i największe atrakcje na pewno będą oświetlone, ale nigdy nie jesteś pewien dokąd Cię oczy poniosą i jak szybko się ściemni, w otoczeniu pięknej przyrody łatwo stracić poczucie czasu. Wygodnym rozwiązaniem są latarki zakładane na głowę “Czołówki”. Przy wyborze odpowiedniej latarki należy zwrócić uwagę na takie parametry jak moc światła podawana w lumenach, oraz czas świecenia. Dodatkowym atutem może być wodoodporność.

  • Aparat Fotograficzny – tutaj na pewno zrobisz piękne zdjęcia i nie musisz się obawiać, że baterie się rozładują, każdy apartament podłączony jest do sieci energetycznej obiektu.

 

Mały wygodny plecak – przecież musisz gdzieś schować te wszystkie rzeczy.

Do kieszeni wszystko sie nie zmieści. Plecak powinien być na tyle nie duży, żeby było nam wygodnie go nosić podczas długich spacerów. Na szczególną uwagę zasługują modele z funkcja air space, która zapewnia większą oddychalność i komfort termiczny podczas wysiłku fizycznego

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.